Myśl tygodnia

"Człowieka, któ­ry pat­rzy w oczy dziec­ka, uderza prze­de wszys­tkim ich niewin­ność: owa przej­mu­jąca niez­dolność do kłam­stwa, do zakłada­nia mas­ki, czy chęci by­cia kimś in­nym, niż jest."

Wydarzenia

Nasze Placówki Dydaktyczne ARKA

 


 

paź
18

NASZE DZIECIAKI KOCHAJĄ ZWIERZAKI

18.10.2017

wrz
21

ZEBRANIE

21.09.2017

sie
10

ADAPTACJA MALUSZKA W ŻŁOBKU

10.08.2017

Adaptacja z pewnością  nie jest łatwym okresem zarówno dla dziecka, jak i rodzica, którzy czują niepewność,  mają szereg obaw o zdrowie i bezpieczeństwo swojego maluszka. Dlatego bardzo ważne jest po podjęciu decyzji o oddaniu dziecka do żłobka pozytywne nastawienie. Rodzic powinien mieć zaufanie i wierzyć, że oddaje dziecko w ręce wykwalifikowanych, a przy tym czułych i troskliwych opiekunek.

Bardzo często z rodzicami jest większy problem niż z dziećmi. Szczególnie mamuśki nie ułatwiają rozstania. Dziecko świetnie wyczuwa nastroje najbliższych, więc jeśli mama jest bardzo zdenerwowana, boi się o dziecko, nie panuje nad emocjami albo wręcz płacze, to niestety zaraża swoją pociechę tym niepokojem. Dziecko zaczyna płakać, co jeszcze bardziej stresuje mamę, i obydwojgu jest coraz trudniej się rozstać.

Nasza placówka starając się ułatwić te najtrudniejsze chwile dzieciom, wprowadziła jednogodzinną adaptację przez kilka dni poprzedzających przyjście dziecka do żłobka. Jest to bardzo ważne zarówno dla dziecka jak i rodzica aby poznać nowe otoczenie, opiekunki, oraz warunki panujące w placówce.

RADY DLA RODZICÓW:

  • Nie przeciągaj pożegnania w szatni; pocałuj maluszka i przekaż pod opiekę opiekunce.

  • Nie zabieraj dziecka do domu kiedy płacze przy rozstaniu - jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić i następnego dnia, też będzie płakało.

  • Pamiętaj: żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze uśmiechem !!!

Mamo jeśli dziecko przy rozstaniu bardzo rozpacza, postaraj się jeżeli to możliwe aby przez kilka dni przyprowadzał je tata. Czasami rozstanie z tatą jest mniej bolesne.

WYPRAWKA POTRZEBNA DO ŻŁOBKA:

  1. Wygodne buciki na zmianę.

  2. Ubranka do przebrania (bluzeczki, body, spodenki, majteczki itp.).

  3. Śliniak ceratowy.

  4. Chusteczki nawilżane i suche.

  5. Pieluchy.

  6. Teczka na prace dziecka.

  7. Poduszeczka „Jasiek”.

WSZYSTKO POWINNO BYĆ PODPISANE !!!

maj
31

SPACER MALUSZKÓW

31.05.2017


›› zobacz galerię 
maj
31

DZIEŃ MATKI

31.05.2017


›› zobacz galerię