Myśl tygodnia

"Człowieka, któ­ry pat­rzy w oczy dziec­ka, uderza prze­de wszys­tkim ich niewin­ność: owa przej­mu­jąca niez­dolność do kłam­stwa, do zakłada­nia mas­ki, czy chęci by­cia kimś in­nym, niż jest."

Język hiszpański

>> wstecz

Język hiszpański

Zachwyca swym melodyjnym brzmieniem, płynnością, przyjemnie się go słucha a jeszcze przyjemniej jest się nim komunikować.

Popularność języka hiszpańskiego ciągle wzrasta. Chętnie uczą się jego dzieci, młodzież a także dorośli. Dlaczego warto rozpocząć naukę języka hiszpańskiego:

  • Obszar używalności języka hiszpańskiego jest ogromny, obejmuje nie tylko Hiszpanię, ale również Amerykę Południową oraz Południe Stanów Zjednoczonych. Aktualnie posługuje się nim ok.500 milionów ludzi na świecie. Jest językiem urzędowym w 21 krajach.
  • Hiszpański staje się drugim językiem w komunikacji na całym świecie, znacznie wyprzedzając francuski oraz niemiecki.
  • Jest językiem oficjalnym ONZ, UNESCO oraz Unii Europejskiej.
  • Znając język hiszpański masz satysfakcje z możliwości porozumiewania się na wielu kontynentach.
  • Hiszpański jest prosty. Jest w 100% fonetyczny. Wymowa nie sprawia problemu. Proste zasady czytania.
  • Hiszpański jest coraz chętniej wybieranym językiem obcym na całym świecie.
  • W Europie liczba uczących się wzrosła w ostatnich latach dwukrotnie i nadal rośnie.
  • W Polsce najbardziej dynamiczny wzrost ze wszystkich języków.
  • Obecnie znajomość języka angielskiego jest już standardem  dlatego rozpoczęcie nauki drugiego języka obcego jest wielkim atutem i szansą do zrealizowania się w życiu prywatnym i zawodowym.

JĘZYK HISZPAŃSKI W ARCE

W naszym przedszkolu zajęcia z języka hiszpańskiego odbywają się systematycznie dwa razy w tygodniu.
Realizowane są w małych, sprzyjających nauce grupkach od 8 do 12 uczestników. Gwarantuje to, iż każde dziecko zostaje dostrzeżone i nauczyciel w ten sposób może zaobserwować predyspozycje każdego malucha.
Zajęcia przebiegają w miłej atmosferze - jest to nauka przez zabawę. Stosowane są rozmaite formy i metody pracy, dzieci uczą się aktywnie - wykorzystuje się także zabawy ruchowe oraz tańce.
Wykorzystywane są różnorodne pomoce dydaktyczne m.in. plansze, karty, maski, odtwarzacze CD, DVD, tablice interaktywne i inne. Niewątpliwie czyni to, iż zajęcia są ciekawe i atrakcyjne.
Nauczyciel z należytą starannością dba, aby na każdych zajęciach powtórzyć poznany wcześniej materiał, a następnie pracuje się nad kolejnym tematem.
Jest to niezwykle ważne bowiem małe dzieci bardzo szybko zapamiętują, ale i też zapominają. Powtórki pozwalają na usystematyzowanie zdobytej wiedzy.
Zajęcia z języka hiszpańskiego prowadzone są z nauczycielem posiadającym kierunkowe wykształcenie poparte doświadczeniem praktycznym. Ponadto   jest pracownikiem pełnoetatowym w naszej placówce zatem zna doskonale przedszkolaki. Pociechy czują się więc bezpiecznie i radośnie.

Zachęcamy rodziców do współpracy a dzieci do nauki poprzez zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.