Myśl tygodnia

"Człowieka, któ­ry pat­rzy w oczy dziec­ka, uderza prze­de wszys­tkim ich niewin­ność: owa przej­mu­jąca niez­dolność do kłam­stwa, do zakłada­nia mas­ki, czy chęci by­cia kimś in­nym, niż jest."

WYCIECZKA NA OGRÓDKI DZIAŁKOWE

» wstecz

Kolorowa jesień to najlepsza pora roku na zbiory owoców i warzyw.  Zajęcia dla dzieci przedszkolnych na łonie natury, to wspaniała rzecz.  W bezpośrednim kontakcie ze środowiskiem naturalnym najmłodsi mają okazję poznać świat roślin. Przedszkolaki odwiedziły ogródki działkowe w Chełmie.

W ogrodzie dzieci mogły zobaczyć jak rosną różne warzywa, a także oglądać drzewa owocowe. Najciekawszym okazem warzywniaka okazała się ogromna dynia, która w świecącym  słońcu pomarańczo - żółtym kolorem  przyciągnęła do siebie dzieci. Najmłodsi z wielkim zainteresowaniem i z wielką ostrożnością chodziły między grządkami. Dzieci były bardzo zainteresowane jesiennym ogrodem. Niektóre dzieci znały warzywa, ale ze sklepu. Nie widziały jak rosną w naturalnym środowisku. W drodze powrotnej do przedszkola dzieci odwiedziły warzywniak do którego trafiają warzywa i owoce z ogrodu. Dzieci same kupiły owoce. Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka.

» wstecz