Myśl tygodnia

"Człowieka, któ­ry pat­rzy w oczy dziec­ka, uderza prze­de wszys­tkim ich niewin­ność: owa przej­mu­jąca niez­dolność do kłam­stwa, do zakłada­nia mas­ki, czy chęci by­cia kimś in­nym, niż jest."

Wszystkie grupy

>> wstecz
 • data zamieszczenia: 30.10.2014

  data wydarzenia: 29.10.2014

  KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZOM

  Dnia 29.10.2014 roku tuż przed dniem Wszystkich Świętych przedszkolaki z „Krainy wiedzy” wraz z wychowawczyniami wybrały się na spacer, na cmentarz wojskowy. Dzieci chętnie uczciły pamięć żołnierzy zapalając na ich mogiłach znicze. Pogoda nam dopisała, dlatego mogliśmy obejść cały cmentarz. Była to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o bohaterskich czynach rodaków, którzy oddali życie za wolność naszego kraju.

  ›› obejrzyj galerię zdjęć 

 • data zamieszczenia: 30.10.2014

  data wydarzenia: 28.10.2014

  KONKURS PLASTYCZNY

  Z przyjemnością informujemy, że w XII Powiatowym Konkursie Plastycznym „Święty Jan Paweł II- droga do świętości” wyróżniony został Oskar Wepa z grupy „Kraina wiedzy” pod opieką Pani Renaty Stasikowskiej.
  GRATULUJEMY !!!

  ›› obejrzyj galerię zdjęć 

 • data zamieszczenia: 24.10.2014

  data wydarzenia: 22.10.2014

  ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

  Dzień 22 października 2014r. był w ARCE „Świętem Ziemniaka”. Maluszki z grupy „Przylądek radości” też ten dzień uczciły. Wysłuchały krótkiej bajki o ziemniaku. Bawiły się przy wierszyku „Mój ziemniaczku, mój malutki..”. Była też prawdziwa konkurencja sportowa – „Sadzenie ziemniaków”. Dzieci były bardzo przejęte bo w tej konkurencji używały prawdziwych ziemniaków. Aż przyszedł czas by z ziemniaków powstały cudaki – kartoflaki, które trafiły do domu każdego malucha.

  ›› obejrzyj galerię zdjęć 

 • data zamieszczenia: 24.10.2014

  data wydarzenia: 22.10.2014

  ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

  W piękny jesienny dzień wszystkie przedszkolaki z ARKI wzięły udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Głównymi celami imprezy były integracja dzieci i wywołanie radości ze wspólnych zabaw. Na przedszkolaki czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”, zainspirowane przez Panie nauczycielki. Święto urozmaiciły różnego rodzaju zabawy ruchowe przy muzyce. Odbył się także międzygrupowy konkurs na najciekawszego „Ziemniaka-cudaka”. Nikogo nie ominął też poczęstunek. Każde dziecko otrzymało upieczone w ognisku ziemniaki. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje. Apetyt dopisał wszystkim dzieciom.

  ›› obejrzyj galerię zdjęć 

 • data zamieszczenia: 22.10.2014

  data wydarzenia: 20.10.2014

  WYCIECZKA DO LASU

  Grupa 4 – latków z ,,Krainy uśmiechu’’ wybrała się na wycieczkę do lasu. Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy "pani Jesień" już do niego zawitała, bezpośrednia obserwacja piękna jesiennej przyrody, uwrażliwianie na piękno jesiennego krajobrazu. Grupa wraz ze swoimi paniami poszła na spacer po lesie poszukiwać śladów jesieni. Dzieci dowiedziały się, czym różnią się poszczególne gatunki drzew, a także jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego. Dowiedziały się o przygotowaniach zwierząt do zimy.

  Wycieczka taka - to obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla dzieci. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic: np. poznały czyścicieli lasu (mrówki, żuka gnojowego). Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste,  krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory. 

  ›› obejrzyj galerię zdjęć 

 • data zamieszczenia: 21.10.2014

  data wydarzenia: 17.10.2014

  JARZYNOWY TYDZIEŃ W KRAINIE WIEDZY

  W ramach jarzynowego tygodnia dzieci z Krainy Wiedzy „gościły” w przedszkolu różne warzywa. Poznawały ich walory smakowe i zdrowotne. Słuchały wierszyków o warzywach, rozwiązywały zagadki słowne, dotykowe i smakowe. Porównywały ich wielkości, tworzyły zbiory oraz przeliczały. Bardzo ciekawym doświadczeniem okazało się przygotowanie przez przedszkolaków syropu z cebuli, którego większość z nich odważyła się spróbować. Super zabawą rozwijającą pomysłowość oraz wyobraźnie było także przygotowywanie warzywnych kukiełek. Podsumowaniem tematyki owocowo – warzywnej była wycieczka do pobliskich ogródków działkowych. To był bardzo ciekawy tydzień....

  ›› obejrzyj galerię zdjęć