Myśl tygodnia

"Człowieka, któ­ry pat­rzy w oczy dziec­ka, uderza prze­de wszys­tkim ich niewin­ność: owa przej­mu­jąca niez­dolność do kłam­stwa, do zakłada­nia mas­ki, czy chęci by­cia kimś in­nym, niż jest."

Wszystkie grupy

>> wstecz
 • data zamieszczenia: 16.01.2015

  data wydarzenia: 15.01.2015

  SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

  Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

  W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania i usztywniania (za pomocą szyny) swoich kończyn oraz nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona (inaczej zwana bezpieczną) i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami".

  Naszemu Gościowi – p. Łukaszowi – bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką
  PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

  ›› obejrzyj galerię zdjęć 

 • data zamieszczenia: 16.01.2015

  data wydarzenia: 13.01.2015

  ZEGARY - ARKA II  ›› obejrzyj galerię zdjęć 

 • data zamieszczenia: 7.01.2015

  data wydarzenia: 23.12.2014

  KARTKI UŚMIECHU

  Nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Życzenia uśmiechu – Zrób kartkę z okazji Świąt Bożego Narodzenia” którą zorganizowała Fundacjia TAK NIEWIELE. W imieniu Dzieci, Rodziców i Pań z naszego przedszkola Nataszka i Michał udali się do Domu Opieki Społecznej w Nowinach, aby wręczyć kartki świąteczne własnoręcznie zrobione przez naszych przedszkolaków. Naszych bohaterów można zobaczyć na stronie http://lublin.tvp.pl/18180126/23-grudnia-2014.

  ›› obejrzyj galerię zdjęć 

 • data zamieszczenia: 7.01.2015

  data wydarzenia: 23.12.2014

  OPOWIEŚĆ WIGILIJNA DZIECI Z ARKI

  Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia.

  W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka, ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia szopki nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

  ›› obejrzyj galerię zdjęć 

 • data zamieszczenia: 7.01.2015

  data wydarzenia: 22.12.2014

  PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

  Okres przedświąteczny w przedszkolu to czas intensywnych przygotowań do świąt. Nauczycielki z przedszkola na różne sposoby przekazują dzieciom znajomość bożonarodzeniowych tradycji i obyczajów. Przedszkolaki wykonywały świąteczne ozdoby- łańcuchy. Wszystkie dzieci w przedszkolu uczyły się śpiewać tradycyjne kolędy. Bardzo ważnym elementem było ubieranie choinek klasowych. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielkami dekorowały drzewka wykorzystując przygotowane wcześniej ozdoby. Kolejną atrakcją związaną z przygotowaniami do świąt było pieczenie pierników. Dzieci z grupy „Kraina wiedzy” wspólnie z nauczycielkami dekorowały upieczone pierniczki. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pierników.

  ›› obejrzyj galerię zdjęć 

 • data zamieszczenia: 7.01.2015

  data wydarzenia: 22.12.2014

  PRZYGOTOWANIA PRZED ŚWIĘTAMI

  Okres przedświąteczny w przedszkolu to czas intensywnych przygotowań do świąt. Nauczycielki z przedszkola na różne sposoby przekazują dzieciom znajomość bożonarodzeniowych tradycji i obyczajów. Przedszkolaki wykonywały świąteczne ozdoby - łańcuchy. Wszystkie dzieci w przedszkolu uczyły się śpiewać tradycyjne kolędy. Bardzo ważnym elementem było ubieranie choinek klasowych. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielkami dekorowały drzewka wykorzystując przygotowane wcześniej ozdoby.

  ›› obejrzyj galerię zdjęć