Myśl tygodnia

"Człowieka, któ­ry pat­rzy w oczy dziec­ka, uderza prze­de wszys­tkim ich niewin­ność: owa przej­mu­jąca niez­dolność do kłam­stwa, do zakłada­nia mas­ki, czy chęci by­cia kimś in­nym, niż jest."

Wszystkie grupy

>> wstecz
 • data zamieszczenia: 17.04.2015

  data wydarzenia: 15.04.2015

  MALI OGRODNICY - SADZIMY KWIATKI

  W czwartek dzieci z grupy „Kraina wiedzy” z pomocą nauczycielek założyły własną hodowle roślin. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w prace ogrodnicze. Przedszkolaki dowiedziały się co jest potrzebne do wzrostu roślin, jakie są kolejne etapy wzrostu rośliny oraz nauczyły się sadzić szczepki kwiatów. Każdy z naszych ogrodników otrzymał własną pelargonię, którą będzie mógł codziennie obserwować i pielęgnować.
  Z niecierpliwością czekamy na efekty naszej pracy.

  ›› obejrzyj galerię zdjęć 

 • data zamieszczenia: 17.04.2015

  data wydarzenia: 15.04.2015

  NABIAŁ – PRODUKT ZDROWY

  W czwartym dniu tygodnia o wiejskich zwierzątkach dzieci z grupy „Odkrywcy świata” miały okazję spróbować niektórych produktów nabiałowych. Dzięki zawiązanym oczom w zabawie „Spróbuj i rozpoznaj, co jesz!” kosztowały wszystko bez względu na to czy lubią to jeść czy nie. Być może chociaż w niewielkim stopniu polubiły niektóre produkty mleczne.

  ›› obejrzyj galerię zdjęć 

 • data zamieszczenia: 13.04.2015

  data wydarzenia: 13.04.2015

  WIZYTA W BIBLIOTECE - ODKRYWCY ŚWIATA

  13 kwietnia dzieci z grupy ,,Odkrywcy świata’’ wybrały się na wycieczkę do nowo otwartej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie. Dzieci miały okazję zobaczyć wypożyczalnię książek dla dorosłych i wypożyczalnię książek dla najmłodszych. Miały okazję dowiedzieć się jak zostać czytelnikiem biblioteki oraz dowiedziały się jak się w niej zachować. Dla dzieci jest to miejsce nie tylko do wypożyczania książek, ale także mogą skorzystać tam z komputerów, pooglądać bajki, posłuchać muzyki, pograć na playstation. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z wypożyczalnią zbiorów audiowizualnych.

  ›› obejrzyj galerię zdjęć 

 • data zamieszczenia: 9.04.2015

  data wydarzenia: 8.04.2015

  WIZYTA W BIBLIOTECE

  8 kwietnia dzieci z grupy ,,Kraina uśmiechu.’’ Wybrały się na wycieczkę do nowo otwartej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie. Dzieci miały okazję zobaczyć wypożyczalnię książek dla dorosłych i wypożyczalnię książek dla najmłodszych. Miały okazję dowiedzieć się jak zostać czytelnikiem biblioteki oraz dowiedziały się jak się w niej zachować. Dla dzieci jest to miejsce nie tylko do wypożyczania książek, ale także mogą skorzystać tam z komputerów, pooglądać bajki, posłuchać muzyki, pograć na playstation. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z wypożyczalnią zbiorów audiowizualnych. Na koniec dzieci udały się do sali kinowej gdzie obejrzały bajkę pt.: ,, Alvin i wiewiórki.’’ Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem pełnym wielu ciekawych i rozwijających atrakcji.

  ›› obejrzyj galerię zdjęć 

 • data zamieszczenia: 2.04.2015

  data wydarzenia: 31.03.2015

  WIOSENNE SPACERY

  Wszystkie dzieci lubią przebywać na świeżym powietrzu, dlatego gdy tylko pozwala na to odpowiednia pogoda grupa „Przylądek radości” wychodzą poza teren przedszkola na spacery. Dzieci obserwują świeże pąki na drzewach i krzaczkach. Przedszkolaki dbają, żeby w karmniku nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Każdego dnia pamiętają o uzupełnieniu braków w ptasiej stołówce.

  ›› obejrzyj galerię zdjęć 

 • data zamieszczenia: 2.04.2015

  data wydarzenia: 31.03.2015

  ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW - WIOSENNE KWIATY

  31 marca we wtorek w grupie „Odkrywcy świata” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem zajęć były wiosenne kwiaty. Rodzice mieli okazję zobaczyć jak pracują ich dzieci podczas codziennych zajęć dydaktycznych. Wspólną atrakcją zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców było sadzenie kwiatków oraz cebulek przyniesionych przez dzieci z domu. Zapewne szczypiorek, który z nich wyrośnie będzie bardziej smakował dzieciom z racji tego, że same go posadziły i pielęgnowały go.

  ›› obejrzyj galerię zdjęć