Myśl tygodnia

"Człowieka, któ­ry pat­rzy w oczy dziec­ka, uderza prze­de wszys­tkim ich niewin­ność: owa przej­mu­jąca niez­dolność do kłam­stwa, do zakłada­nia mas­ki, czy chęci by­cia kimś in­nym, niż jest."

Wydarzenia

Nasze Placówki Dydaktyczne ARKA

 


 

lip
4

PODZIEMIA

04.07.2013

19 września 2013 roku dzieci z „Krainy wiedzy” wraz ze swoimi paniami wyruszyły na spotkanie z Duchem Bieluchem w chełmskich podziemiach kredowych.  Pani przewodnik zaprosiła dzieci do wspólnego zwiedzania królestwa Ducha Bielucha, mówiła, że Duszek Bieluszek jest przyjacielem wszystkich dzieci i nie trzeba się go bać. Dzieci w trakcie zwiedzania krętych podziemi dowiedziały się, że podziemia kredowe w Chełmie są zabytkową kopalnią kredy. Maluchy podczas swej wędrówki napotkały również Białego Niedźwiedzia, który zapoznał swych gości z historią powstania miasta Chełma. Dzięki wysłuchanej opowieści o Białym Niedźwiedziu dzieci dowiedziały się, dlaczego w herbie Chełma widnieje biały niedźwiedź pośród trzech dębów. Dzieci obiecały, że w przyszłym roku wrócą, aby znów się z Nim spotkać.›› zobacz galerię 
lip
4

WYCIECZKA DO PARKU

04.07.2013

Dnia 18.10.2013 r. dzieci z grupy 5-6 laków odwiedziły pobliski park. W trakcie wycieczki dzieci poznawały za pomocą różnych zmysłów zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Obserwowały min. zjawisko opadania liści, oglądały liście i owoce pochodzące z różnych drzew, dotykały i określały właściwości kory, wsłuchiwały się w śpiew ptaków i szelest liści podczas jesiennego spaceru.  Podziwiały piękno i różnorodność barw jesiennych.  Gromadziły materiały przyrodnicze w postaci kasztanów, żołędzi, szyszek,  jarzębiny, liści, gałązek.  Rozpoznawały  popularne gatunki roślin występujących w parku. Nazywały drzewa: kasztanowiec, dąb, jarzębina, wierzba, brzoza.

,,Mali przyrodnicy” powrócili do przedszkola z koszami pełnymi ,,jesiennych skarbów” które ozdobiły kąciki przyrodnicze i posłużą do wielu zabaw oraz działań plastycznych.›› zobacz galerię 
lip
4

WYCIECZKA NA OGRÓDKI DZIAŁKOWE

04.07.2013

Dlatego też, zgłębiając tematykę jesiennych zmian, jakie zachodzą w różnych środowiskach, przedszkolacy z grupy „Kraina wiedzy” 9 października wybrali się z wycieczką do ogródków działkowych. W bezpośredni sposób mieli okazję zapoznać się z czynnościami wykonywanymi w okresie jesieni na działce oraz wykazać się znajomością owoców i warzyw, jakie obecna pora roku nam ofiarowuje.


›› zobacz galerię 
lip
4

WYCIECZKA NA POCZTĘ

04.07.2013

28 października grupa 4-latków udała się do najbliższego urzędu pocztowego. Dzieci mogły bliżej przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych, poznać zakres usług pocztowych oraz jakie zadanie spełnia ten urząd w naszym życiu. Wycieczka okazała się bardzo interesująca i dzieci wracały z przedszkola pełne miłych wrażeń.


›› zobacz galerię 
lip
4

WYCIECZKA NA KOMENDĘ POLICJI

04.07.2013

Grupa czterolatków w poniedziałek 14 października wybrała się na pobliską Komendę Policji. Przedszkolaki bardzo uważnie słuchały ciekawych opowieści policjanta, zadawały pytania i odpowiadały na pytania dotyczące bezpiecznej drogi do przedszkola. Miały możliwość zwiedzenia pomieszczenia dyżurnego policji, w którym to można obserwować w kamerze całe miasto, wszystkie ulice, niebezpieczne przejścia dla pieszych i inne ważne miejsca w Chełmie. Ponadto mogły obejrzeć prawdziwy radiowóz policyjny, wejść do niego, włączyć syrenę, przymierzyć czapkę policyjną i zrobić sobie zdjęcie w radiowozie. Na koniec wszystkie dzieci podziękowały policjantowi i zaprosiły go do Naszego przedszkola.

 ›› zobacz galerię