Myśl tygodnia

"Człowieka, któ­ry pat­rzy w oczy dziec­ka, uderza prze­de wszys­tkim ich niewin­ność: owa przej­mu­jąca niez­dolność do kłam­stwa, do zakłada­nia mas­ki, czy chęci by­cia kimś in­nym, niż jest."

Wydarzenia

Nasze Placówki Dydaktyczne ARKA

 


 

lis
30

KONKURS PLASTYCZNY „MAMO, TATO WYCZARUJ ZE MNĄ MISIA” – ROZSTRZYGNIĘTY

30.11.2013

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy inwencji i pomysłowości w prezentacji swojego ulubionego misia oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych. Prace zostały wyeksponowane na tablicach w holu, i stanowić piękną dekorację nie tylko podczas uroczystości Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Nagrody główne i dyplomy otrzymali:

  • I miejsce – Oskar Wepa
  • II miejsce – Filip Małecki
  • III miejsce – Laura i Patryk Stempkowscy

Wyróżnienia:

  1. Wiktoria i Aleksandra Koszałka
  2. Bartłomiej Stępniewski
  3. Aleksandra i Gabriel Rzeszut
  4. Estera Szopa
  5. Kaja Bajkiewicz
  6. Taira i Inez Domino
›› zobacz galerię 
lis
21

LEKCJA KRAWIECTWA

21.11.2013

W dniu 20 listopada w grupa 5 – 6 latków zaprosiła na zajęcia mamę, która jest krawcową - Panią Katarzynę Kołtun. Pani Kasia szyje wszystkie stroje do przedstawień i uroczystości w naszym przedszkolu i właśnie też w tym dniu pokazała dzieciom jak uszyć ubranko dla lalki Zuzi. Dzieci zapoznały się również z przyborami krawieckimi : maszyną, centymetrem krawieckim, naparstkiem. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały różnej wielkości i koloru guziki oraz szpulki z nićmi poznawały faktury materiałów, odrysowywały kroje mydłem krawieckim. Okazało się, że praca krawcowej, chociaż  z  pozoru przyjemna wcale nie jest  łatwa i wymaga dużo zdolności techniczno – plastycznych.


›› zobacz galerię 
lis
20

POLAK MAŁY

20.11.2013

Jednym z celów wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci poczucia  przynależności do wspólnoty narodowej oraz postawy patriotycznej. Podstawa programowa wychowania przedszkolnego zaleca, aby dziecko kończące przedszkole wiedziało, jakiej jest narodowości, że mieszka w Polsce, nazywało godło i flagę państwową. Dlatego też już od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu. Uświadamiamy dzieciom kim jesteśmy, skąd się wywodzimy, jaka jest nasza przeszłość, uczymy je bycia Polakiem i miłości do kraju ojczystego. 


›› zobacz galerię 
lis
20

WIELKĄ AKCJĘ OGŁASZAMY

20.11.2013

Do palaczy przemawiamy.
Oto nadszedł czas najwyższy,
Zrobić prezent swym najbliższym,
Czas pożegnać się z paleniem,
Zaciąganiem i dymieniem.
Już nie trujcie otoczenia.
Koniec. Dosyć już palenia,
Bo papieros niszczy zdrowie.
Każdy o tym Wam opowie,
Psuje serce, niszczy płuca.
Dopływ tlenu Wam zakłóca.
A więc panie i panowie,
Jeśli miłe Wam jest zdrowie,
To palenie rzućcie wraz
Zdrowe życie zacząć czas!


W roku szkolnym 2013/2014 realizowana jest V edycja Programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas ”.Wzrost świadomości ludzi na temat szkodliwego działania dymu tytoniowego oraz restrykcyjne ograniczenia wprowadzone na drodze ustawodawczej spowodowały zmniejszenie stopnia społecznej akceptacji dla palenia tytoniu w miejscu pracy i miejscach publicznych. Zmiana w postrzeganiu palenia w obecności innych osób nie jest jednak tak widoczna w środowisku domowym, gdzie największa ekspozycja na dym tytoniowy ma miejsce w przypadku dzieci. Aby zminimalizować szkody zdrowotne i społeczne wynikające z biernego palenia dzieci Państwowa Inspekcja Sanitarna już po raz piąty realizuje Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”, skierowany do dzieci uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach oraz ich rodziców.


CELE PODEJMOWANYCH DZIAŁAŃ:
zwiększenie poziomu wiedzy nt. szkodliwości aktywnego i biernego palenia,
zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń


Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zajęciach, które pobudziły ich ciekawość poruszanymi tematami.  Podczas rozmów na temat palenia papierosów i jego skutków dzieci wykazały się wysokim poziomem wiedzy. Proponowane zabawy ruchowe i tematyczne, ćwiczenia relaksacyjne zainspirowały ich wyobraźnie, czego efektem były różnorodne i bardzo ciekawe prace plastyczne.

›› zobacz galerię 
lis
13

MALOWANIE NA SZKLE

13.11.2013


›› zobacz galerię