Myśl tygodnia

"Człowieka, któ­ry pat­rzy w oczy dziec­ka, uderza prze­de wszys­tkim ich niewin­ność: owa przej­mu­jąca niez­dolność do kłam­stwa, do zakłada­nia mas­ki, czy chęci by­cia kimś in­nym, niż jest."

Wydarzenia

Nasze Placówki Dydaktyczne ARKA

 


 

kwi
13

PISANKI, PISANKI - JAJKA MALOWANE

13.04.2014

"Pisanki, pisanki - jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek..."

Wielkanocne malowanie i ozdabianie jajek jest polską tradycją Świąt Wielkiej Nocy. Warto pielęgnować ten piękny zwyczaj i przekazywać go naszym dzieciom.Dzieci z grupy „Kraina wiedzy” 5-6 latków z wielkim skupieniem i zaangażowaniem podjęły się pomalowania i ozdobienia jajek.

›› zobacz galerię 
mar
21

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W PRZEDSZKOLU

21.03.2014

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca - był bardzo kolorowy i wesoły w naszym przedszkolu, rozpoczęliśmy przedstawieniem dla dzieci w wykonaniu grupy „Odkrywcy świata”. Następnie ze słowami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy wiosnę przywitamy! - i Marzanną dzieci z przedszkola wyruszyły na ulice miasta, by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekamy z wielką niecierpliwością, a mianowicie wiosnę. Barwny korowód przedszkolaków z kolorowymi kwiatkami śpiewających wiosenne piosenki okrążył ulicę, by udać się na przystanek autobusowy i przepędzić Marzannę wysyłając ją daleko autobusem w świat.

›› zobacz galerię 
lut
21

BAL PRZEBIERAŃCÓW

21.02.2014

21.02.2014 r. w naszym przedszkolu odbył się "Bal przebierańców". Karnawał to najlepszy czas do organizowania różnorodnych balów i zabaw, nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci, które bardzo chętnie wcielają się w ulubione postacie bajkowe. Przedszkole jak co roku, przygotowało dla maluchów bal, podczas którego najmłodsi mieli możliwość wspólnego potańczenia i pośpiewania. Zaraz po śniadaniu przedszkolaki założyły stroje, zamieniając się tym samym we wróżki, motylki, Spidermanów, Batmanów, rycerzy, wojowników, tygrysków, biedronki, policjantów, piesków i wiele innych postaci, których nie sposób wymienić. Wszystko co dobre, szybko się kończy, więc po balu trzeba było zdjąć bajkowe stroje i wracać do domu, ale na zawsze pozostaną miłe wspomnienia i zdjęcia.

›› zobacz galerię 
lut
18

ZAKUPY W SKLEPIE OGRODNICZYM

18.02.2014

Dzieci z grupy „Kraina wiedzy” wybrały się do sklepu ogrodniczego by zakupić doniczki i ziemię do kącika przyrody. Efektem tych działań było założenie hodowli kwiatków cebulkowych oraz szczypiorku w kąciku. Korzystając z pięknej pogody po zakupach wybraliśmy się na plac zabaw.

›› zobacz galerię 
lut
17

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

17.02.2014

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE STARSZAKÓW

W grupie „Kraina wiedzy” dzieci wraz z paniami przygotowały niesamowity repertuar składający się z wierszy, piosenek, tańców i krótkich inscenizacji. Wyraziły w ten sposób swoją wdzięczność kochanym Babciom i Dziadkom za ich dobroć, cierpliwość, a także poświęcony czas. Zaproszeni goście z dumą patrzyli na swoje pociechy, głośnymi brawami dziękując za ich występy. Po części artystycznej nastąpiły konkursy z udziałem gości, wręczenie upominków oraz słodki poczęstunek. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze.

›› zobacz galerię