Myśl tygodnia

"Człowieka, któ­ry pat­rzy w oczy dziec­ka, uderza prze­de wszys­tkim ich niewin­ność: owa przej­mu­jąca niez­dolność do kłam­stwa, do zakłada­nia mas­ki, czy chęci by­cia kimś in­nym, niż jest."

Wydarzenia

Nasze Placówki Dydaktyczne ARKA

 


 

maj
31

WARSZTATY "NAJWYŻSZA WARTOŚĆ RODZINA"

31.05.2014

Wesoło i gwarno było podczas edukacyjnych warsztatów plenerowych „Najwyższa wartość rodzina” realizowane w ramach projektu „Arka przyszłości”, które odbyły się 31 maja 2014 r. na terenie parku miejskiego obok Bazyliki Chełmskiej.

Z udziałem rodziców dzieci z grup przedszkolnych „Odkrywcy świata” i „Kraina wiedzy” odbyły się dwa konkursy:

  • Konkurs plastyczny „Wakacje z Mamą i Tatą”
  • Konkurs wiedzy o rodzinie

Wyłoniono po trzech zwycięzców, którzy w nagrodę otrzymali okolicznościowe dyplomy i książki o tematyce rodzinnej.

Temat przewodni, który przyświecał warsztatom to budowanie systemu wartości  i postaw etycznych, a także lepsze przygotowanie rodziców do pełnienia funkcji wychowawczej oraz wzrost wiedzy i umiejętności w zakresie podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Pod osłoną namiotów ozdobionych kolorowymi balonami dzieci wzięły udział w licznych zabawach połączonych ze śpiewem i tańcem, potyczkach sportowych. Wśród dodatkowych atrakcji dla dzieci nie mogło zabraknąć malowania twarzy, przejażdżki na quadzie. W trakcie warsztatów można było rozgrzać się gorącą kawą i herbatą.

Cała uroczystość przebiegła w radosnej atmosferze, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych.

›› zobacz galerię 
maj
29

DZIEŃ RODZINY

29.05.2014

W dniu 29 maja 2014 roku grupa „Kraina wiedzy” obchodziła Dzień  Mamy i Taty. Przedszkolaki wystąpiły przed swoimi rodzicami z okolicznościowymi wierszykami i piosenkami. Na twarzach wszystkich mam i tatusiów gościł uśmiech, ponieważ ich pociechy zadały sobie wiele trudu, aby przygotować się do uroczystości. Rodzice zostali obdarowani przez swoje dzieci upominkami.

›› zobacz galerię 
maj
28

DZIEŃ RODZINY

28.05.2014

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dlatego też co roku w naszym przedszkolu nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Mamy i Taty. 28 maja w grupie „Odkrywcy Świata” odbyła się uroczystość z tej właśnie okazji. Sala przedszkolna stała się wówczas sceną, na której dzieci zaprezentowały ciekawy program artystyczny, wśród których były nie tylko wiersze, piosenki i tańce, ale swego rodzaju wywiad dotyczący rodziny. Nie zabrakło również życzeń dla kochanych rodziców. Podczas wręczania upominków całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno – muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

›› zobacz galerię 
maj
27

DZIEŃ RODZINY

27.05.2014

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dlatego też co roku w naszym przedszkolu nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Mamy i Taty. 27 maja w grupie „Przylądek radości” odbyła się uroczystość z tej właśnie okazji. Sala przedszkolna stała się wówczas sceną, na której dzieci zaprezentowały ciekawy program artystyczny, wśród których były nie tylko wiersze, piosenki i tańce, ale swego rodzaju wywiad dotyczący rodziny. Nie zabrakło również życzeń dla kochanych rodziców. Podczas wręczania upominków całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno – muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

›› zobacz galerię 
maj
27

DZIEŃ MAMY

27.05.2014

Mamo! Dam Ci dziś piękny kwiatek
i wstążkę na dodatek.
Dam Ci złoty pierścionek,
I na górce mały domek,
ogródek malowany,
ławkę pod wielkim kasztanem.

Dam Ci słońce nad domem,
słońce jak złotą koronę.
I dam Ci księżyc, wiesz?
I jeszcze... co tylko chcesz.
Bo jestem bardzo bogaty,
dostałem kredki od taty.

›› zobacz galerię