Myśl tygodnia

"Człowieka, któ­ry pat­rzy w oczy dziec­ka, uderza prze­de wszys­tkim ich niewin­ność: owa przej­mu­jąca niez­dolność do kłam­stwa, do zakłada­nia mas­ki, czy chęci by­cia kimś in­nym, niż jest."

Wydarzenia

Nasze Placówki Dydaktyczne ARKA

 


 

wrz
16

WIZYTA NA KOMENDZIE

16.09.2014

16.09.2014r. dzieci z naszego przedszkola gościły na komendzie policji w Chełmie. Nie lada atrakcją było dla naszych małych gości zwiedzanie komendy, dużym zainteresowaniem cieszył się też policyjny radiowóz. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się jak wygląda praca policjantów i jak działa sprzęt użytkowany przez nich w ich codziennej służbie. Podczas pobytu w komendzie dzieci dowiedziały się nie tylko jak policjanci pełnią służbę, ale także jak radzić sobie z niebezpieczeństwami z jakimi mogą się spotkać w domu, przedszkolu czy podczas zabawy. Opuszczając budynek komendy, uśmiechnięte i zadowolone dzieci zapowiedziały swoją kolejną wizytę w przyszłym roku.

›› zobacz galerię 
wrz
16

PRZEPLATANKI 4 LATKÓW

16.09.2014

Dzieci z grupy 4 –latków ćwiczą codziennie ,,małe rączki’’. Dzięki tablicom, w których można przewlekać sznureczki rozwijamy zdolności manualne, wyobraźnię oraz logiczne myślenie naszych przedszkolaków. Podczas zabawy w "przeplatanki" dzieci przewlekają sznureczki przez otwory płytki, dzięki czemu mogą tworzyć różnorodne wzory i świetnie się bawić.

›› zobacz galerię ROK SZKOLNY 2013-2014
lip
1

WYCIECZKA NA LOTNISKO

01.07.2014

W dniu 01 lipca 2014 roku dzieci z naszego przedszkola wybrały się na lotnisko oraz do Centrum Studiów Inżynierskich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Depułtyczach Królewskich.

Dzieci miały możliwość zwiedzenia wszystkich pomieszczeń oraz zapoznanie się z pracą ludzi zajmujących różne stanowiska. Zwiedziliśmy hangar z awionetkami i śmigłowcem. dzieci miały możliwość sfotografować się w kabinie awionetki. Przedszkolakom najbardziej podobał się tunel aerodynamiczny.

Dziękujemy Pani Krystynie Radko – Sobczuk oraz Pracownikom Lotniska w Depułtyczach Królewskich za zorganizowanie wycieczki dla naszych przedszkolaków.

›› zobacz galerię 
cze
28

EDUKACYJNE WARSZTATY PLENEROWE - NAJWYŻSZA WARTOŚĆ RODZINA

28.06.2014

Już po raz kolejny dzieci wraz z rodzicami spotkały się podczas edukacyjnych warsztatów plenerowych „Najwyższa wartość rodzina” realizowanych w ramach projektu „Arka przyszłości”, które odbyły się w Janowie 28 czerwca 2014 roku.

Z udziałem rodziców dzieci z grup przedszkolnych odbyły się dwa konkursy:
  • Konkurs plastyczny na najpiękniejszy pióropusz z odpadów przemysłowych.
  • Konkurs wiedzy o rodzinie.

Zwycięzców otrzymali nagrody książkowe oraz okolicznościowe dyplomy. Temat przewodni, który przyświecał warsztatom to budowanie systemu wartości  i postaw etycznych, a także lepsze przygotowanie rodziców do pełnienia funkcji wychowawczej oraz wzrost wiedzy i umiejętności w zakresie podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Rodzice ze swoimi dziećmi mogli również sprawdzić swoje umiejętności - zarówno taneczne jaki zręcznościowe w wielu konkursach.

W trakcie warsztatów można było poczęstować się kawą i herbatą.

Cała uroczystość przebiegła w radosnej atmosferze, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych. To był udany dzień.

›› zobacz galerię