Myśl tygodnia

"Człowieka, któ­ry pat­rzy w oczy dziec­ka, uderza prze­de wszys­tkim ich niewin­ność: owa przej­mu­jąca niez­dolność do kłam­stwa, do zakłada­nia mas­ki, czy chęci by­cia kimś in­nym, niż jest."

Wydarzenia

Nasze Placówki Dydaktyczne ARKA

 


 

gru
3

FUNDACJA MAM MARZENIE

03.12.2014
lis
19

GÓRA GROSZA

19.11.2014
lis
3

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

03.11.2014
paź
1

ROK KOLBERGA

01.10.2014

Dzieci z grupy 5-6 latków uczestniczyły w warsztatach w Chełmskiej Bibliotece im. Pauliny Orsetii na temat strojów i tradycji ludowych spisanych przez Oskara Kolberga. Dzieci poznały bibliografię znanego folklorysty, jego książki w których spisał tradycje i zabawy ludowe. Przedszkolaki poznały także tradycyjne stroje ludowe kobiet i mężczyzn. Warsztaty zakończyły się ludowym rytmem, w którym dzieci bawiły się w różne zabawy ludowe.

›› zobacz galerię 
wrz
29

WYCIECZKA NA OGRÓDKI DZIAŁKOWE

29.09.2014

Kolorowa jesień to najlepsza pora roku na zbiory owoców i warzyw.  Zajęcia dla dzieci przedszkolnych na łonie natury, to wspaniała rzecz.  W bezpośrednim kontakcie ze środowiskiem naturalnym najmłodsi mają okazję poznać świat roślin. Przedszkolaki odwiedziły ogródki działkowe w Chełmie.

W ogrodzie dzieci mogły zobaczyć jak rosną różne warzywa, a także oglądać drzewa owocowe. Najciekawszym okazem warzywniaka okazała się ogromna dynia, która w świecącym  słońcu pomarańczo - żółtym kolorem  przyciągnęła do siebie dzieci. Najmłodsi z wielkim zainteresowaniem i z wielką ostrożnością chodziły między grządkami. Dzieci były bardzo zainteresowane jesiennym ogrodem. Niektóre dzieci znały warzywa, ale ze sklepu. Nie widziały jak rosną w naturalnym środowisku. W drodze powrotnej do przedszkola dzieci odwiedziły warzywniak do którego trafiają warzywa i owoce z ogrodu. Dzieci same kupiły owoce. Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka.

›› zobacz galerię