Myśl tygodnia

"Człowieka, któ­ry pat­rzy w oczy dziec­ka, uderza prze­de wszys­tkim ich niewin­ność: owa przej­mu­jąca niez­dolność do kłam­stwa, do zakłada­nia mas­ki, czy chęci by­cia kimś in­nym, niż jest."

Wydarzenia

lis
7

WARSZTATY: WŚRÓD WARTOŚCI I RADOŚCI

07.11.2013

Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę skłania do refleksji i radości wszystkich Polaków, także tych najmłodszych. Z tej przyczyny 26 października 2013 roku odbyły się w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym „Arka” przy ul. Lubelskiej 2 i ul. 11 Listopada 2 warsztaty edukacyjne i  specjalistyczne pod tytułem „WŚRÓD WARTOŚCI I RADOŚCI” poświęcone dniu 11  listopada. W czasie zajęć otwartych dzieci poznały historię polskich zaborów oraz przybliżona została im postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Przy przedszkolach zostały posadzone drzewa upamiętniające imię naszego wielkiego rodaka. Przedszkolaki wraz z  rodzicami wykonały flagi oraz kotyliony, które będą im przypominać o tym doniosłym Święcie. Przy tej okazji utrwalona została znajomość symboli narodowych. Organizowanie takich zajęć z historii dla najmłodszych ma szansę przynieść w przyszłości efekty w postaci prawidłowo ukształtowanej postawy patriotycznej, a także poczucia silnej przynależności narodowej.

›› zobacz galerię 
lis
7

CZĘŚCI GARDEROBY

07.11.2013

W grupie „Przylądek radości” dzieci rozpoznawały części garderoby. Przedszkolaki wraz z panią dobierały odpowiednie części ubrania do papierowego chłopca, nikt się nie pomylił. Teraz maluchy same będą się ubierały wybierając się do przedszkola.

›› zobacz galerię 
lis
7

SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI

07.11.2013

Grupę starszaków w październiku odwiedziło troje młodych ratowników medycznych. Na spotkanie zaprosili również 4 latki, które bardzo chętnie słuchały i czynnie brały udział w spotkaniu. Młodzi ratownicy opowiedzieli przedszkolakom najważniejsze wiadomości dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Dzieci zapoznały się z zawartością apteczki lekarskiej, poznały różnego rodzaju rany i uczyły się ich opatrywania. Ponadto poznały wszystkie numery alarmowe oraz dowiedziały się w jaki sposób zachować się w sytuacjach zagrożenia. Na koniec podziękowały gościom i zrobiły pamiątkowe grupowe zdjęcie.


›› zobacz galerię 
lis
7

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

07.11.2013

18 października nasze przedszkole odwiedził pracownik chełmskiego nadleśnictwa. W spotkaniu brały udział dwie najstarsze grupy 5 -6 latków oraz 4-latków. Pan leśniczy przygotował specjalnie dla nas prezentację o warstwach lasu, o roślinach i zwierzętach mieszkających w naszych lasach. Dzieci bardzo chętnie słuchały ciekawych opowieści gościa, zadawały pytania, na które szybko dostawały odpowiedź. Na koniec podziękowały za wizytę i obiecały wkrótce odwiedzić chełmskie nadleśnictwo.›› zobacz galerię 
lis
7

KU PAMIĘCI

07.11.2013

W dniu 31 listopada 2013r. tuż przed świętem Wszystkich Świętych, przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wybrały się na spacer, aby zapalić znicze na cmentarzu wojskowym. Dla dzieci to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o bohaterskiej postawie żołnierzy, którzy poświęcili życie za wolność naszego kraju. Pogoda była słoneczna, a więc obeszliśmy cmentarz dookoła. Wracając do przedszkola, zatrzymaliśmy się i odczytaliśmy tablice nagrobkowe na mogiłach żołnierzy, gdzie dzieci postawiły znicze.›› zobacz galerię