Myśl tygodnia

"Człowieka, któ­ry pat­rzy w oczy dziec­ka, uderza prze­de wszys­tkim ich niewin­ność: owa przej­mu­jąca niez­dolność do kłam­stwa, do zakłada­nia mas­ki, czy chęci by­cia kimś in­nym, niż jest."

Wydarzenia

maj
29

DZIEŃ RODZINY

29.05.2014

W dniu 29 maja 2014 roku grupa „Kraina wiedzy” obchodziła Dzień  Mamy i Taty. Przedszkolaki wystąpiły przed swoimi rodzicami z okolicznościowymi wierszykami i piosenkami. Na twarzach wszystkich mam i tatusiów gościł uśmiech, ponieważ ich pociechy zadały sobie wiele trudu, aby przygotować się do uroczystości. Rodzice zostali obdarowani przez swoje dzieci upominkami.

›› zobacz galerię 
maj
28

DZIEŃ RODZINY

28.05.2014

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dlatego też co roku w naszym przedszkolu nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Mamy i Taty. 28 maja w grupie „Odkrywcy Świata” odbyła się uroczystość z tej właśnie okazji. Sala przedszkolna stała się wówczas sceną, na której dzieci zaprezentowały ciekawy program artystyczny, wśród których były nie tylko wiersze, piosenki i tańce, ale swego rodzaju wywiad dotyczący rodziny. Nie zabrakło również życzeń dla kochanych rodziców. Podczas wręczania upominków całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno – muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

›› zobacz galerię 
maj
27

DZIEŃ RODZINY

27.05.2014

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dlatego też co roku w naszym przedszkolu nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Mamy i Taty. 27 maja w grupie „Przylądek radości” odbyła się uroczystość z tej właśnie okazji. Sala przedszkolna stała się wówczas sceną, na której dzieci zaprezentowały ciekawy program artystyczny, wśród których były nie tylko wiersze, piosenki i tańce, ale swego rodzaju wywiad dotyczący rodziny. Nie zabrakło również życzeń dla kochanych rodziców. Podczas wręczania upominków całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno – muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

›› zobacz galerię 
maj
27

DZIEŃ MAMY

27.05.2014

Mamo! Dam Ci dziś piękny kwiatek
i wstążkę na dodatek.
Dam Ci złoty pierścionek,
I na górce mały domek,
ogródek malowany,
ławkę pod wielkim kasztanem.

Dam Ci słońce nad domem,
słońce jak złotą koronę.
I dam Ci księżyc, wiesz?
I jeszcze... co tylko chcesz.
Bo jestem bardzo bogaty,
dostałem kredki od taty.

›› zobacz galerię 
kwi
13

PISANKI, PISANKI - JAJKA MALOWANE

13.04.2014

"Pisanki, pisanki - jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek..."

Wielkanocne malowanie i ozdabianie jajek jest polską tradycją Świąt Wielkiej Nocy. Warto pielęgnować ten piękny zwyczaj i przekazywać go naszym dzieciom.Dzieci z grupy „Kraina wiedzy” 5-6 latków z wielkim skupieniem i zaangażowaniem podjęły się pomalowania i ozdobienia jajek.

›› zobacz galerię