Myśl tygodnia

"Człowieka, któ­ry pat­rzy w oczy dziec­ka, uderza prze­de wszys­tkim ich niewin­ność: owa przej­mu­jąca niez­dolność do kłam­stwa, do zakłada­nia mas­ki, czy chęci by­cia kimś in­nym, niż jest."

Wydarzenia

gru
4

BARBÓRKA

04.12.2014

04 grudnia 2014 r. w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie.  Na spotkanie z dziećmi przybył niezwykły gość - górnik w galowym stroju.

W trakcie spotkania, przedszkolaki z dużym zaciekawieniem wsłuchiwały się w niezwykle opowieści oraz grę na puzonie Pana Bogdana. Szczególnie duże zainteresowanie wśród dzieci budził strój górnika a przede wszystkim czapka ze wspaniałym pióropuszem. Pan Górnik pozwolił przymierzyć odważnym i chętnym uczestnikom zgromadzenia czapkę górniczą.

Na  koniec spotkania w podziękowaniu za miłą wizytę dzieci wręczyły gościowi prezent oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

gru
3

FUNDACJA MAM MARZENIE

03.12.2014
lis
19

GÓRA GROSZA

19.11.2014
lis
3

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

03.11.2014
paź
1

ROK KOLBERGA

01.10.2014

Dzieci z grupy 5-6 latków uczestniczyły w warsztatach w Chełmskiej Bibliotece im. Pauliny Orsetii na temat strojów i tradycji ludowych spisanych przez Oskara Kolberga. Dzieci poznały bibliografię znanego folklorysty, jego książki w których spisał tradycje i zabawy ludowe. Przedszkolaki poznały także tradycyjne stroje ludowe kobiet i mężczyzn. Warsztaty zakończyły się ludowym rytmem, w którym dzieci bawiły się w różne zabawy ludowe.

›› zobacz galerię